Kategoriler
Genel

Varisli Damarlardan Kurtulmak

Damarların genişlemesi ve kan toplanmasıyla oluşan varisler, ağrı vericidir. Varis sorununu çözmek için tıbbi çözümler olsa da, evde kendiniz oldukça kolay bir yöntemle varislerden kurtulabilirsiniz Damarların genişlemesi ve kan toplanmasıyla oluşan varisler, ağrı vericidir. Varis sorununu çözmek için tıbbi çözümler olsa da, evde kendiniz oldukça kolay bir yöntemle varislerden kurtulabilirsiniz. Varisli damarları yeşil ve kırmızı olgun domateslerle iyileştirmenin iki yolu var.

Yeşil domatesle varis tedavisi Birkaç yeşil domatesi yıkayın ve peşinden dilimlere ayırın. Varisli damarların üzerine domates dilimlerini yerleştirin. Domatesleri sabitlemek için bir bandaj ile sarın. Deride karıncalanma hissedene kadar domatesleri damarların üzerinde tutmaya devam edin. Domatesleri çıkarın ve damarları soğuk suyla sudan geçirin. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın. İki günün peşinden venöz düğümler kaybolmaya adım atar, damarlardaki şişme ve ağrı ortadan kalkar. Bu işlemi 7 gün süreyle tekrarlayabilirsiniz.

Yeşil domates haricinde, olgunlaşmış kırmızı domates de, varisli damarların kaybolmasına destek olabilir. Olgun kırmızı domatesle varis tedavisi Bu prosedür de bir önceki ile benzerdir. Olgunlaşmış domatesleri sudan geçirin ve dilimler halinde kati. Ağrılı damarlara koyduğunuz domates dilimlerini zaman zaman değiştirerek 3-4 saat boyunca damarların üzerinde tutun.

Bu işlemi akşam saatlerinde yapmanız daha iyi netice verecektir Domates iyileştirici özelliklere haizdir, şundan dolayı içinde aspirine benzeyen özellikte bir madde vardır. Bu asit, kanı seyrelten bir antikoagülan olarak düşünülür. Buna ayrıca, domates, kan damarı duvarlarını güçlendiren flavanoidlere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir