Kategoriler
Genel

Vasiyeti şaşkına çevirdi.

Sanat camiasının sevilen isimleri arasında yer alan İlhan İrem, sayısız şarkıya imza attı. Yaptığı unutulmaz işlerle büyük beğeni toplayan, birçok ünlü isme şarkılar yazan İlhan İrem, dün gece hayatını kaybetti. Peki İlhan İrem neden ö-ldü? İlhan İrem’in vasiyeti ne? Usta sanatçının vefat haberinin ardından hayat arkadaşından ilk açıklama geldi.

İlhan İrem2in eşi yaptığı açıklamada üzüntüsünü dile getirirken, usta oyuncun vasiyetini dile getirdi. Eşi Hansu İrem, “Tabutunun Türk bayrağına sarılmasını istemişti. Atatürk Kültür Merkezi’nde bir tören yapılmasını istiyordu. Bir diğer vasiyeti de Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilmekti” dedi.

İlhan İrem, sanat yaşamında çoğu başarılı şarkıya imza atmıştır. Öyle ki usta oyuncunun şarkıları nesillerden, nesillere şu zamana kadar kadar gelmiş, çoğu yeni isimler yönünden yeniden seslendirilmiştir. Usta sanatçısı kendi şarkılarını seslendirdiği kadar, çoğu usta isime de şarkı yazmıştır.

Bir devre Antalya’da yayın yapan Yeni ileri Gazetesi’nde köşe yazıları yazan İrem, o devre Fettullah Gülen’e ‘’Fetuş’’ demesiyle gündem olmuştu. Yayınlanan metnin sonrası Gülen, İlhan İrem’e 1 milyon TL değerinde tazminat açmış ve kazanmıştı. Aradan geçtiğimiz 17 senenin sonrası 15 Temmuz Darbe girişimini sağlayan örgütün başı olan ve FETÖ operasyonu adıyla aranan Gülen ile ilgili Tweet atan İrem, “17 sene önce.. Fethullah Gülen’in bir milyar TL. tazminat davası açtığı yazı” notuyla o dönemde yazdığı yazıyı yine paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir