Kategoriler
Genel

YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji gün verdi: Şi’ddetli yağış geliyor
Meteoroloji, yeni hava hali raporunu yayımladı. Piyasa ve Piyasatesi günü ülkenin batısında kuvvetli yağışların etkisini göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin p’arçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars çevrelerinin, gece saatlerinden sonra Kastamonu sahilları, Sinop, Samsun, AmAsya, Tokat, Giresun ve Ordu çevrelerinin y’ağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görü ediliyor.

Y’ağışların, sahil kesimlerde y’ağmur ve s’ağanak, y’ağış alan başka yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don ile beraber yer yer sis ve pus hadiyi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı, iç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği ön görü ediliyor.

RÜZGAR: Çoğunlukla kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuv’vette eseceği ön görü ediliyor.

UYARILAR
Ç’IĞ TE’HLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da kar örtüsü tespit edilen eğimli ve dik yamaçlarda çığ riski olduğundan ötürü yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ORTA KARADENİZDE UYARI
Orta Karadeniz’de rüzgarın, bugün (Perşembe) ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fır’tına şeklinde eseceği ön görü ediliyor. Fır’tınanın; aynı gün akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.
Piyasa ve Piyasatesi günü ülkenin batısında kuv’vetli y’ağışlar etkisini gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir