Kategoriler
Genel

YAĞIŞ SÜPRİZİ

Yağış sürprizi: Geri dönüyor
Yeni haftada vatan çapında yağış bekleniyor. Yağışların gök g’ürültülü sa’ğanak şeklinde olabileceği uyarısı yapılırken, sıcaklıklar ise doğu kesimlerde mevsim normallerinin üstünde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden sonra (Bursa ve Bilecik hariç) Marmara, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Göller Yöresi, (Gümüşhane ve Bayburt hariç) Karadeniz’in iç kesimleri, Çankırı ve Hakkâri çevreleri ile Ankara’nın kuzey ilçelerinin ulusal sa’ğanak ve gök gü’rültülü sa’ğanak ya’ğışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görü ediliyor.

Y’ağışların, sabah saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının doğu bölgelerde mevsim normalleri üstünde, başka yerlerde mevsim normalleri seviyesinde seyredeceği ön görü ediliyor.

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDE HAVA DURUMU
Ankara, İzmir ve İstanbul’da hafta süresince yağış bekleniyor. Yağışların gök g’ürültülü s’ağanak şeklinde olacağı ön görü ediliyor. En yüksek sıcaklık değerleri ise Ankara’da 28-32, İstanbul’da 27-29, İzmir’de ise 29-34 derece seviyesinde olacak.

YENİ HAFTADA Y’AĞIŞ ETKİLİ OLACAK
Salı günü Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz ile Ege’nin iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak etkili olacak. Kalan kesimlerde parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması bekleniyor.

Çarşamba günü, Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu’nun tamamı, Akdeniz ile Ege’nin iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun batısında s’ağanak ve gök g’ürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor.

Perşembe günü, Marmara (İstanbul hariç) Ege ve Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde gök g’ürültülü sağanak bekleniyor.

Cuma günü, Marmara ile Karadeniz Bölgesi’nin tamamı, Ege ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İç anadolu’nun doğu ve batısının kuzeyinde gök g’ürültülü s’ağanak, Akdeniz’in doğu ve batısının kuzey kesimlerinde ise s’ağanak etkili olacak.

Cumartesi günü Marmara’nın güneyi ile Kıyı Ege’nin kuzey kesimleri ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu dışında kalan kesimlerin tamamında gök g’ürültülü s’ağanak bekleniyor.

Yeni haftanın son günü ise yurdun tamamında gök g’ürültülü s’ağanağın etkili olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir