Kategoriler
Genel

Yarışmaya Damga Vurdu

ATV ekranlarında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında birbirinden ilginç yarışmacılar ve cevaplarla karşılaşılıyor. Herkesin kolayca bilebileceği soruları, yarışmacılar henüz ilk soruda bilemeyip eleniyorlar. Genelde yarışmacılar, bu durumun fazla heyecandan dolayı olduğunu belirtiyor. Bunlardan birisi de ilk soruda joker hakkını kullanan ancak sonrasında herkesi şaşırtan Leyla Altıparmak oldu.
Leyla Altıparmak Yarışmacı Leyla Altıparmak’ın performansı geceye damga vurdu. Karşısında ilk çıkan soruda joker hakkını kullanan yarışmacı, sonrasında herkesi şaşırtarak 30 bin TL’lik soruya kadar geldi. Yarışmada yanlış cevap vermesinin ardından verdiği tepkiler gündem oldu. Fenomen yarışmada basit sorulara verilen yanlış cevaplar

Ormanlık alanların girişinde görebileceğimiz ünlü söze göre, ormanı bekçiden ziyade hangisinin koruduğunu öğreniriz? Garsonun yazdığı adisyonda, karşısında iki çarpı olan kaç adet sipariş etmişsinizdir? Bir futbol maçının sonucuna dair gerçekleşebilecek kaç ihtimal vardır? Çok üzülen birinin, halk arasında, burnunun nesinin sızladığı söylenir? Hangi enstrüman hem hem dizlerin arasına hem de koltuk altına alınarak çalınır? “Becerikli, zeki, güçlü” anlamında kullanılan kelime hangisidir? Elvis Presley, dinlediğiniz şarkıyı hangi iki dilde söylemektedir? Tıp öğrencisi Kerem

Yarışmacı daha sonra 200 bin TL’lik soruda takıldı. Milyoner’de yarışmacıya yöneltilen, “Hangisi doğru yazılmış ve sözlükte tanımı olan bir kelimedir?” sorusunda yarışmacı, çekilme kararı aldı. Şıklar arasında uzun süre düşünen genç yarışmacı, kararsız kalınca yarışmadan çekilme kararı aldı.Daha sonra 100 bin TL ile ayrıldı.
Yanlışlıkla doğru cevabı bildi

“1987’de Londra’daki bir banka soygununda günümüzdeki değeri 180 milyon sterlin olan miktarda para çalıp Latin Amerika’ya kaçmış olan Valerio Viccei, hangisi için Ingiltere’ye geri dönmüş ve 22 sene hapis cezasına çarptırılmıştır?” sorusu soruldu. Yarışmacı soruya Araba cevabını vererek doğru bildi ve 40 bin TL aldı. İmirzalıoğlu, “Aklında ‘köpeği’ vardı, ‘arabası’na nasıl geçtin?” diye sordu. Yarışmacı ise, hırsızın köpeğinin 22 yıl içerisinde ö-lmüş olabileceğini ve Latin Amerika’ya kaçtığına göre başka bir sevgili de yapmış olabileceğini, “Başka bir eş imkanı da olmuş olabilir” sözleriyle anlattı. Soruyu yanlış anladığını söyleyen Kenan İmirzalıoğlu, “22 yıl hapis yatıyor, 22 yıl sonra geri dönmüyor. Yanlış anlayıp seni doğruya çıkartan bir soru oldu” şeklinde konuştu. Şaşkınlığını gizleyemeyen yarışmacı ise “Hayattaki en büyük şansım bu olabilir. Yanlış anlayarak doğru cevaba ulaştım” dedi.
Ormanlık alanların girişinde görebileceğimiz ünlü söze göre, ormanı bekçiden ziyade hangisinin koruduğunu öğreniriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.