Kategoriler
Genel

Yazanlara İnanamadı..

Üniversite öğrencisi olan Casey Fischer, evsiz bir adamla yaşadıklarını Facebook’ta anlattı.’ Bir sabah kahve almak ve kahvaltı etmek için bir fast-food restoranına gittim.

 

Tam dükkana girerken şarkı söyleyen ve bo-zuk para toplayan bir adam gördüm. Yanından geçtim kahve alıp bir masaya oturdum. Daha sonra evsiz adamın elinde bir şeylerle restorana doğru geldiğini gördüm. Adam elinde ne kadar bo-zuk para varsa hepsini çıkarmış sayıyordu. Belli ki restorandan bir şeyler alacaktı ve parasını denkleştirmeye çalışıyordu. Ancak belli ki parasını denkleştirememişti. Adamın yanına gittim konuşmak istedim ancak pek konuşma taraftarı değildi. Hatta kendisini süper si-nir bo-zucu olarak tanımlıyordu.

Neyse ki adının Chris olduğunu öğrendim. Hemen gidip tatlı çörek ve kahve alıp masama çağrı ettim. Adam bunun karşısında ş-ok oldu ve sonra kabul etti.’ Masaya oturduktan sonra bütün yaşam öyküsünü anlattı. Evsiz babasını hiç tanımadığını, sokakta başlamaya başlamasının nedeninin uy-u- turucu kullanmak olduğunu ve yaptığı bu hatadan ötürü kendisinden ne-fret ettiğini it-iraf etti. Evsiz adam daha sonra sokaklarda yaşamanın ne kadar zor olduğundan, bilhassa soğuk havalarda o-lmemek için sabaha kadar uymadığından bahsetti. Bütün anlattıkları genç kızı çok ü-zdü. Chris, annesinin gurur duyduğu bir evlat olmak istemişti fakat annesi birkaç sene önce ka-nsere ye-nik dü-şmüştü.

Aradan bir saat atlattıktan sonra Casey derse geç kaldığını fark etti. Tam masadan kalkacağı sırada evsiz adam Casey’e son bir şey vereceğini söyledi. Casey tam ayağa kalkmışken Chris bir kağıda yazdıklarını ona verdi. Çirkin el yazısı için özür dileyip ısmarladıkları için teşekkür etti. Casey kağıdı okuduğunda gözyaşlarını tutamadı. Kağıtta bunlar yazıyordu: “Bugün kendimi öldürecektim. Sayende vazgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir