Kategoriler
Genel

YENİ DÖNEM

Hastaneye gidecekler dikkat: Hazırlıklar tamamlandı! 81 ildeki bütün hastanelerde başlayacak!Hastaneye gidecek herkesi ilgilendiriyor! Yakında 81 ilde başlayacak. Sağlık Bakanı Koca’nın talimatı ardından hazırlıklar tek tek tamamlanıyor.

Son dönemde artmaya başlayan sağlık çalışanları şiddetini önlemek amacıyla yeni adımlar atılıyor. Bu adımlardan biri de Kapı Emniyet Sistemleri oldu. Kapı Emniyet Sistemleri uygulaması, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere 24 hastanede başladı

.İHA’nın aktardıklarına göre Kapı Emniyet Sistemleri yardımıyla hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasadışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişi engellenecek. Kapı Emniyet Sistemleri uygulamasının ve emniyet tedbirlerinin ülke çapında yaygınlaştırılması planlanıyor.

BAKAN KOCA MÜJDEYİ VERDİSağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla alakalı sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak ivedilikle yapılacak işlerimiz var. Kapı Emniyet Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni emniyet uygulamasına geçildi. Sistem, süratle ülke geneline yayılacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir