Kategoriler
Genel

YENİ İŞİ

Payitaht Abdülhamid’in yıldızı sektör değiştirdi… İşte yeni mesleği
“Payitaht Abdülhamid” dizisinde “Bidar Sultan” karakterini oynayan Özlem Conker, bir süredir rastgele projede rol alamaması nedeniyle merak hususu oldu. Oyunculuğa ara veren Özlem Conker, tekrar üniversite okumaya başladı. Oyunculukla ilgisi olmayan bir alana yönelen Conker, yeni mesleği ile şaşırttı.

Özlem Conker’in yeni mesleği
Özlem Conker, yeni mesleği ile ilgili şunları söyledi:

“Önce Karagül, sonrası Payitaht Abdülhamid gibi senelerce süren uzun soluklu dizilerle ekranda olunca, biraz yüzümü dinlendirmek istedim. O yüzden Payitaht Abdülhamid’de işim tamamlanınca bir dinlenme zamanı verdim kendime. Oyunculuk manasında dinlenirken boş durmak istemedim. İç mimarlık okumak istiyordum. Üniversite sınavlarına girip, Bilgi Üniversitesi Mimari Restorasyon kısmını kazandım. Girdiğim seksiyon iki yıllık. İlk yılım olmasına rağmen, bayağı yoğun geçiyor.


Mimari restorasyon; Türkiye’deki tarihi kültür varlıklarını korumayı ve gerek görülürse restore etmeyi öğreten bir seksiyon. Nesneleri değil; yalnızca mimari varlıkları kapsar. Hem de uluslararası alanda da çalışma olanağı sunar. O amaçla tarihi kültür varlıklarımızda geçiyor derslerin çoğu. Buram buram tarih kokan binalarda olmayı ve konunun eksperlerinden bilgi almayı çok sevdim. Gördüğüm eğitimden keyif alıyorum. Bölümümü bitirmek ve sonrası oyunculukla beraber bu mesleği gerçekleştirmek istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir