Kategoriler
Genel

YOK EDİYOR

Ağrıyı hemen yok ediyor
Masa başında 8 saatten çok oturmak ya da sürekli bir durumda ayakta dikilmek detaylı ağrılara ve tutulmalara neden olabilir.Bu ağrılardan kurtulmanın tek yolu ise kas ve kemiklerde meydana gelen iltihabı yok etmektir.

1- Yeşil yapraklı sebzeler : Pazı, kara lahana ve ıspanak benzer biçimde yeşil sebzeler karotenoid ve flavanoid yönünden varlıklıdır. 2- Turuncu sebzeler : Havuç, balkabağı ve tatlı patatesler karotenoid yönünden çokca varlıklıdır ve netice olarak iltihaplanmayı önler. 3 – Ananas : Ananasda tespit edilen bromelayin enzimi iltihabı önler. 4- Yağlı balıklar : Somon, sardalye, hamsi ve uskumru balığı gibi yağlı balıklar omega-3 yağı olan EPA ve DHA bileşsenlerini ihtiva eder. 5 – Pancar : Pancarlarda da iltihap engel olan bileşenler bulunmaktadır ve ilaveten kalp sağlığına da iyi geldiği kanıtlanmıştır. 6- Chia çekirdeği :Chia çekirdekleri omega-3 gibi yağlı asitler yönünden varlıklı bir besindir ve iltihabı yok eder. 7 – Çilek, kiraz ve ahududu benzer biçimde meyveler :

Bu meyvelere renklerini veren antosiyaninler kuvvetli antioksidan ve irin karşıtı özelliği olan bileşenlerdir. 8- Mor lahana : Antosiyanin bileşeni tıpkı çilek ve yaban mersini benzer biçimde meyvelerde bulunduğu benzer biçimde mor lahanada da bulunur. C Vitamini yönünden en varlıklı olan sebzelerden birisidir. Bu mühim informasyon ve yöntemlerden daha çok kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen…Kaynak:hayatmutfakta.Com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir