Kategoriler
Genel

yok ediyor

Cildinizdeki kırışıklıkları, ince çizgileri ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmanın çözümü doğal yağlarda saklı olabilir. Cildin elastikiyetini artıran ve kolajen üretimine destek olan doğal yağlar cildinizin gençliğini korumanız için en etkili yöntemlerden biri. Yaşlandıkça, hormonal değişiklikler vücudumuzun kolajen ve elastin seviyeleri azalttığı için cildinizin zamana karşı yenik düşebilir. Ancak doğal yağları cilt bakımınıza ekleyerek cildinizin erken yaşlanmasını önleyebilirsiniz.Genç ve canlı bir cilde sahip olmak sizin elinizde. Cildi koruyan ve yaşlanma belirtileri ile savaşan doğal yağlarlar her zaman genç görünen bir cilde sahip olabilmeniz mümkün. Doğru doğal yağlar cilt bakımı sorunlarınızın çoğunu çözmeye yardımcı olabilir. Derin kırışıklıklar üzerinde etkili olan ve 1 damlası bile mucize özellikler taşıyan doğal yağları tek tek araştırdık. İşte kırışık karşıtı bakım yapmak isteyenler için en etkili doğal yağlar…

 

1-CİLDİ CANLANDIRAN AVOKADO YAĞI

 

Avokado yağı, cildi dış etkenlere karşı güçlendirir ve korur. Özellikle güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı mücadele eder. İçerisine A ve K vitamini barındıran avokado yağı, antioksidanlar açısından zengindir.Avokado yağı, cildi her zaman canlı tutar. K vitamini sayesinde cildin elastikiyetini artırır. Böylece avokado yağı, yaşlanma belirtileriyle mücadelede, sıkı, genç, pürüzsüz, parlak bir cildi teşvik etmede faydalıdır.

2-NEMLENDİRİCİ ETKİLİ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Hindistan cevizi yağı da cildin nem ihtiyacını karşılar ve nemi ciltte hapseder. Hindistan cevizi yağı ciltteki iltihabı ve tahrişi yatıştırır. Vücudun doğal kolajen üretimini artırarak kırışıklıkları ve ince çizgileri etkili bir şekilde azaltır. Hindistan cevizi yağı özellikle kuru ciltler üzerinde çok etkilidir. Hindistan cevizi yağı ciltte meydana gelen kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş sorununu ortadan kaldırır.

3-KOYU LEKELER İÇİN KUŞBURNU YAĞI

Kuşburnu yağı içerisindeki bileşenler sayesinde kırışıklıkları, ince çizgileri, koyu lekeleri ve hiperpigmentasyonu azaltır. Kuşburnu yağı içerisinde bol miktarda A vitamini barındırır. A Vitamini, beta-karoten ve likopen nedeniyle yaşlanmayı geciktiren en iyi uçucu yağı olarak kabul edilir. Kuşburnu yağı kolajen üretimini destekler. Cildi nemlendirir. Olgun ciltlerin her zaman genç ve canlı görünmesine destek olur.

4-KURU VE HASSAS CİLTLER İÇİN TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı, düzenli kullanıldığında kırışıklıkları ve ince çizgileri gözle görülür bir şekilde azaltır. Yüksek düzeyde A Vitamini ve Omega-3 yağları gibi esansiyel yağ asitleri cildinizi güneşin zararları etkilerinden korur. Tatlı badem yağını tüm cilt tipleri kullanabilir. Özellikle hassas ve kuru bir cilt tipiniz varsa tatlı badem yağı cilt bakımı için size çok faydalı olabilir.

 

 

5-CİLDİ GENÇLEŞTİREN ARGAN YAĞI

Argan yağı cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Argan yağı ile cildinizin her zaman canlı, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Argan yağı, Omega-3, 6 ve 9 gibi yağ asitlerinin güç merkezi olarak kabul edilir. Bu yağ asitleri cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirir, kuruluğu önler.,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir