Kategoriler
Genel

yükseliş olacak

Yatırımcıları manipülasyona karşı uyaran İslam Memiş, “Altın ve gümüş her zamanki şeklinde kıymet artışını sürdürecektir. Hatta bu manipülasyondan sonrasında öyle bir yükseliş olacak ki, çoğu insan fiziki olarak alamayacak. Çoğu insanoğlunun o denli kazancı olmayacak.” dedi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Rusya – Ukrayna savaşı sebebiyle hareketli günler geçiren piyasalar için değerlendirmelerde bulundu. “Altın değer kazanırsa kripto paralar kıymet kaybeder, kripto paralar değer kazanırsa altın kıymet kaybeder” ifadesini kullanan İslam Memiş, “Ters orantılı hareket eder. Yani altın satanlar kripto alır, kripto satanlar altın alır” diyerek yatırımcıları manipülasyona karşı uyardı.

Emtiaların savaş ortamını sevmiş olduğini, altın-gümüş gibi yatırım araçlarının enflasyon ve jeopolitik risklerin arttığı ortamlarda yıldızının parladığını söyleyen İslam Memiş, yaşanmış olanın ise ‘gerçek bir savaş’ değil, ‘manipülasyon’ olduğunu ileri sürerek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Dünyada enflasyon rakamları ve savaş patlak vermişken ons altın iyi mi olurda 2.000 dolar seviyesini yukarı yönlü kıramaz? 11’inci günde fiyatların nasıl manipüle edildiği açıkça ortada değil mi? Normal şartlarda en az 2.300 dolar onsun olması gerekmez mi? Onu da kısa vade için baskılıyorlar. Geçen yıl ‘geçici enflasyon söylemi gerçek dışıı’ ile nasıl baskılamışlarsa aynı baskılanma. Eğer tekrar 1880 dolar yada daha aşağı fiyatı çekerlerse işte o zaman manipülasyon yaptıkları ortaya çıkacaktır. Altın ve gümüş şeklinde emtialar gerçek bir paradır. Altın ve gümüş her zamanki gibi değer artışını sürdürecektir. Hatta bu manipülasyondan sonra öyle bir yükseliş olacak ki, çoğu insan fiziki olarak alamayacak. Çoğu insanoğlunun o kadar kazancı olmayacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir