Kategoriler
Genel

YUMURTAYA ZAM

Kötü haberi verdi: Yumurta fiyatlarına zam geliyor
Yumurta Üreticileri Ürünleri Sanayicileri Derneği Metin Akman, yumurta fiyatlarında yükselişin yaşanabileceğini ve acil eylem planının oluşturulmasını söyledi.

Yumurta fiyatlarının enflasyonla birlikte yükselişina ilgi çeken YÜSAD Başkanı Metin Akman, yükselişin süreceğine ilgi çekti ve çok daha yüksek fiyatların olma ihtimalini söyledi.

Yumurta Üreticileri Ürünleri Sanayicileri Derneği Metin Akman yumurta fiyatlarındaki yükselişin sürebileceğine ilgi çekerek “Acil eylem planı” oluşturulmasını istedi. Akman şunları söyledi:

“Enflasyona baktığınızda yumurtanın enflasyonu yapımcı fiyat endeksine yakın. Bundan ileri aylarda enflasyon trendiyle paralel şekilde yumurta fiyatları artacaktır, kaçınılmazdır. Aksi düşünülürse yumurtadaki besin enflasyonu çok daha yüksek olur. Çünkü namacıyla arz iyice düşecektir, arz düştükçe düşen talebe karşın arz talepten çok düşebilir çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşabiliriz.”

Yumurta amacıyla acil ey’lem gerektiğine ilgi çeken Akman sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yumurta stratejik bir ürün yalnızca sofrada değil sanayide de kullanıyoruz. Buradaki sektörleri de etkiliyor. Çok iyi planlamalı çok iyi desteklemeliyiz. Köstek olursak bundan sonra yapımcının kuv’veti kalmadı. Acil ey’lem planı oluşturulmalı. Oluşturulmazsa istenmeyen neticelerle karşılaşabiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir