Kategoriler
Genel

yürek dağladı.

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Yusuf Ataş’ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya çıktı. Ataş’ın vasiyesindeki ifadeleri yürekleri dağladı. Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda bugün şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın vasiyeti ortaya çıktı.
Yusuf Ataş, vasiyetini anlattığı bir videoda arkadaşlarına şunları söylüyordu


“Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun yaşamı süresince tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün.”


C*ENAZESİ YARIN
Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Yusuf Ataş’ın Bingöl’de yaşayan ailesine acı haber verildi.
Ş.Ehidin babası Nejat Ataş’ın Bingöl İl emniyet Müdürlüğünde polis memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı sokak ve ev Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit Yusuf Ataş için yarın öğlen namazına müteakip Kovancılar Merkez Camisinde cenaze töreni düzenlenecek.


BAKAN soylu’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
İçişleri Bakanı Süleyman soylu, şehit asker için yayımladığı başsağlığı iletiında “Pençe- Kilit Operasyonu’nda Şehit düşen Kahraman Evladımız Yusuf Ataş’a tanrı’tan rahmet; ailesi, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Milletimize başsağlığı arzuluyorum. Rabbim Şehidimizin; makamını âlî eylesin, ailesine sabr-ı cemîl ihsan eylesin.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir